Konečně Optimus

9. července 2013 v 17:13 | Leslie739 |  Lukostřelba
Teď bych tu asi měla třikrát napsat s caps lockem hurá. Možná to i udělám. Jenže se budu krotit.
Včera měla pošta děsný zpoždění, normálně jezdí kolem jedenácti dopoledne, ale oni mě napli a jeli až ve třičtvrtě na dvě. Zrovna jsem vylezla ven, že si dám na chvíli relax a co nevidím, pošťačka. Tak jdu jakoby nic ke schránce, otevřu ji, tři ouřední dopisy. Tak je vezmu, že je odnesu domu a ona se mě zeptá na to, jestli ti sousedi, co vedle nás bydlí, se opravdu jmenují tak, jak je to na dopise. Já jí to odsouhlasím a přidám svoji otázku: "Nepřišel sem nějaký velký balík?" a ona na to: "Jo, kolegyně dává důchod, za chvíli přijede, ten balik je za *44*,-." já okamžitě štěstím bez sebe, a tak letím pro peníze jako dravec, div že nezakopnu. Zpátky se vracím umírněně, abych působila lidštějším dojmem a pak spolu s pošťačkou čekáme několik minut na její kolegyni.Auto přijíždí a pošťačka z kufru vyndavá neuvěřitelně hubený balík. V tomhle že má být všecko, co jsem si objednala? Pošťačce předávám peníze, podepisuju nějaký lejstro, ruka se mi klepe nedočkavostí.
Beru balík, dávám na něj náležitý pozor a fotím ho.


Následně ho pomalu rozbaluju, ani si nevšimnu, že mi poslali místo černého toulce červený. Obdivuju šípy, jsou prostě skvělý. Koukám na fakturu a na faktuře je napsáno, že rukavička bude zaslána dodatečně, protože nebyla skladem. A to si mám utrhat prsty nebo co? Dělám další snímek.
Sebejistě a opatrně otevírám dvě krabičky, které byly sólo v balíku. Střed luku, ramena luku, tětiva, lepí, je hezky navoskovaná, chránič na paži a co nevidím, kožka na prsty? Ta je asi v ceně luku. Aspoň, že si neutrhám ty prsty.
Vyndavám součásti luku, smontování je jednoduché. A teď nandat tětivu, to bude boj. Letím pro provázek, dělám ho delší, než je luk, uvazuju smyčku na oba konce, tětivu nasadím na jedno rameno, šlápnu na provázek a luk přitahuju k sobě, pak konečně nandám i druhý konec tětivy a luk povolím. Zkusmo natahuju a zjišťuju, že ho nenatáhnu. A kruci, mám problém. Ani ve snu by mě nenapadlo, že neutáhnu 22liber. Jenže opak je skutečností.
Nandavám si chránič na ruku a kožku. Beru si jeden šíp a zkouším, co ta věcička dovede. Natáhnu do půlky, víc mi to nejde. Zamířím na zem, je to mírně do kopce. Pouštím tětivu a koukám jako vyvoraná krysa. Běžim k šípu a koukám jako dvě vyvoraný krysy s křečkem. Zabodnul se do dřevěného sloupu od pergoly a udělal tam dva cenťáky hlubokou díru.
Beru si toulec a dávám do něj všechny šípy. Starý terč hodím na trávu do mírného svahu. Teď se ukáže, kdo je lukostřelec. Po deseti šípech zjišťuju, že já ne. Sousedka pověšuje prádlo a kouká na mě. Pozdravíme se. Za chvilku vidím u plotu jejich nejstaršího syna. Jsou mu čtyři roky. Kouká na mě. Kvůli němu dávám ještě jednu sérii, musím totiž za chvíli na autoškolu. Za chvíli se k plotu vrátí sousedka s druhorozeným synem a manželem. Ten si to chce taky zkusit a tak leze přes plot. Dávám mu tedy k dispozici luk i šípy, jako bonus mu dávám i chrániče. Říkám: "Mě to prásklo na zápěstí, ale nevim, jestli tebe to nebude mlátit tady (ukazuju mu vnitřní část ruky u lokte)." Taky že jo, dal tři šípy a pak už to nechtěl ani vidět. Prý ho to za ten den zmlátilo nejvíc.
Pak pomalu mizím a pospíchám na autoškolu.
Asi takhle to u mě včera vypadalo. Dneska jsem už taky střílela a i přes to, že mám na ruce chránič, tak ta tětiva má takovou sílu, že i tak mám na ruce modřinu. Ale tahle oběť mi rozhodně za to všechno stojí. Taky ten luk už docela natáhnu. Do konce týdne tomu dávám čas, a nebudu ani cítit, že něco natahuju.
A ještě bych chtěla něco říct k názvu článku. Optimus tam je proto, že luk se jmenuje Optimo Plus, zkráceně jsem si ho tedy přejmenovala na Optimuse.

Leslie
 


Komentáře

1 es ef es ef | Web | 10. července 2013 v 15:00 | Reagovat

Paráda, to chci taky! :)

2 Leslie739 Leslie739 | E-mail | Web | 10. července 2013 v 18:46 | Reagovat

[1]: Tak si připrav investice :D Budu držet palce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama