Jak to se mnou vypadá?

15. října 2014 v 21:22 | Leslie739 |  Lukostřelba
Dlouho předlouho jsem na tento blog nepřidala žádný článek, z prostého důvodu samozřejmě, nebylo totiž co přidat, ale teď tak nějak pociťuji potřebu sem něco přidat, tak sem něco přidám, jak prosté...Jak střílím a nestřílím? Tak po březnových závodech jsem necelé dva měsíce ničila terč, až jsem ho zničila takovým způsobem, že to bylo pro šípy nevhodné, následně na to jsem měla úraz, který způsobil zablokování ramene na další minimálně měsíc, to už jsme na začátku prázdnin, kdy si to už moc nepamatuju, každopádně vím, že jsem nestřílela, pak jsem chodila na brigádu, byly vedra a chuť naopak nebyla, kvůli těm vedrům (a navečer komárům).
Začátkem srpna jsem ale každý den pilně začala natahovat luk a zkoušela si vylepšit kotvení, cítím, že to stále není dokonalé, takže pořád bude a je co trénovat, musím ale říct, že mi to vydrželo do teď a jestli jsem vynechala pět dní, tak je to hodně. A při tom vylepšování kotvení zas nebyla nálada nebo čas, nebo terč, a tak jsem ve finále o prázdninách vůbec nestřílela (jó, plány).
Ale pořád se chystám na tu střelnici, protože to sama prostě asi nedám, přičemž jsem si zahrála na velkou hrdinku a vzala si téma "lukostřelba" ke zpracování na ročníkovou práci. Stále mám dlouhou tětivu, šípů je už jen sedm z deseti (1 zlomený, 1 ztracený, 1 prostřelený), a tak celkově to není dokonalé. Momentálně jsem se jen tak pustila do jakéhosi terče z nasbíraného (nechtějte znát skutečný původ, a ne krádež to nebyla) mirelonu, tenkého a rozjíždějícího se. Takže uvidím, každopádně přes zimu se chci dát do cajku a z jara začít s čistým štítem.

A aby to nebylo tak strohé a nicneříkající, tak jsem zdokumentovala aktuální situaci v níž se nachází má výbava.


↑ Dovolím si začít terčem, jehož střed je skutečně vystřílen šípy, není ani moc vidět jeho prostřílení v jiných částech, protože mobil ho značně přesvítil a spodní část terče sežraly během 14 dnů sousedovic slepice. Slámě nevěnujte přílišnou pozornost, ta tam je "jen jako". A i levá noha trojnožky je zlomená, tzn. že terč je vskutku potřeba nový.
I na tabce/kožce/chrániči prstů je vidět její opotřebení, pořád se dá s přehledem používat, ale i ona je důkazem toho, že jsem nebyla zas až tak moc líná. Rukavičku jsem se zatím nenaučila používat - nevyhovuje.


Předem říkám, ne, neptejte se mě, proč si to ten mobil převrací jak chce, jako tu fotku, ale ono je to ve finále jedno. Tady můžete vidět inteligentní omotávku z papírové lepenky, vydržela dlouho a pořád drží, kvalitnější než předchozí omotávka, která se začala třepit po nárazech do chrániče, ale všechno souvisí se vším, narážela proto, že brace height (vzdálenost od tětivy k důlku na středu luku) je pouhých 13 cm. Podle tabulek SF Archery by měl mít nějakých 20,5 cm. Tzn. že tětiva je dlouhá, to mě taky přivedlo k tomu, jestli by nebyla tětiva lepší z kevlaru/fast flightu, oproti pružnému a roztahovačnému dacronu je prý pevnější. Dle informací, co jsem si našla, nic nemám nijak ověřené, sama tomu rozumím jak koza petrželi.


↑ A nejen že jsou šípy poškrábané, ale také se mi odlepují letky (kvůli trávě, vytahování z toho slaměného "terče"). Tři vlevo jsou už lepené, dva vpravo také, ale znovu utržené. Ono lepit to tavnou pistolí asi taky není nic ideálního. Zajímavé je, že většinou je v pytli vybočující letka, ta co se při výstřelu dotýká jen zakládky, ne luku. Všechny letky v pořádku tak mají jen dva zbývající šípy.


↑ A tady je už celá "šťastná" sedmička, všechny poškrábané od hlíny a asi i od toho polystyrenu. Jde to z toho seškrábat, ale nechci zbytečně zužovat týblo, to jsem taky někde četla, že karbon se štěpí a dural ne, takže jestli si na jaro budu shánět jiné šípy, a že by to hodně chtělo, tak by to zas chtělo nějakou radu. Spine/tuhost šípu jsem už pochopila, zbývají jen grainy, protože to už je na mě moc velká věda.

Z toho všeho vyplývá, že se na tu střelnici chystám už od března a snad to ještě do konce roku stihnu, jestli ne, tak se fakt už půjdu zahrabat, šípy jsou nutný, tětiva taky, vylepšení kotvení jakbysmet.

Ale zas si říkám, že nebudu tak hrozný střelec, jo jasně, 15 kroků nic není, ale i tak jsem za ty zásahy o kousek níž dost ráda, asi jsem to od května nezapomněla. :)Mějte se hezky, ať luky střílí a šípy cíl nemíjí.

Leslie739
 


Komentáře

1 Jiří Sedláček Jiří Sedláček | E-mail | 16. října 2014 v 9:48 | Reagovat

Hezký :-)

2 Leslie739 Leslie739 | E-mail | Web | 16. října 2014 v 23:34 | Reagovat

[1]: Budiž, děkuji. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama