Buduju terč a mám nové šípy

13. listopadu 2014 v 17:22 | Leslie739 |  Lukostřelba
Dneska ráno mi v 7:07 přišla SMSka od České pošty, že můj balíček mi dojde 13.11. Tak jsem se začala těšit na pátek, ano, mám to nějaký posunutý a celý den jsem byla pevně přesvědčená o tom, že mi šípy dojdou až v pátek, pak jsem přišla domů a nakouknu do kuchyně, jen tak pro jistotu. A o zeď je opřená nějaká podlouhlá podivná krabice, zadívám se na ni pozorněji a na boku čtu Cross-X. Hned mi bylo jasné, co to je. A taky jsem se hned začala neuvěřitelně radovat, ještě víc než malý dítě. :D Pár minut trvalo než jsem svou radost dala patřičně najevo a pak začala hledat nůž na rozříznutí izolepy na krabici.


Po otevření krabice na mě vykouklo dvanáct šípů pečlivě ustájených v krabici. Letky červené a bílá (někdo se ze mě fakt snaží udělat červenobílou karkulku) a končíky neonově žluté. V krabici jsem taky objevila tětivu a fakturu, ta mě v tu chvíli zajímala nejvíc, protože jsem si myslela, že budu platit víc. Jako první mě přes oči praštilo "Tětiva reflexní luk Dacron Flex". Dacron? Já chtěla přece fast flight. Pravda, s panem Vidímem jsem přes e-mail řešila, že chci na můj luk fast flight, když tam pasuje víc než dacron, pro něj zas byl rozhodující výrobce. Prý mu pak nakonec volal i pan Jelínek, tak jak se domluvili, je mi záhadou, i když jsem v posledním znění objedávky žádala fast flight. Podle vzhledu to bohužel nepoznám... je to bílé s černou omotávkou. Uvídí se, co mi řeknou v neděli na střelnici.


↑ Úplně luxusně vyřešené upevnění šípů v krabici.


↑ Tětiva a v pravo ještě kroužky na lůžko šípu.

Z úložného "chlívečku" jsem vyndala dva šípy a zkusila jeden jen tak zkusmo do vzduchu bez luku natáhnout, abych zjistila jak moc budou ty šípy kratší, jenže když se "natahuje" bez luku, dost to klame. Takže jsem si doběhla do pokojíčku (který se mění v lukostřelecké doupě) pro luk a pro tabku. Založila jsem šíp a natáhla luk, délka mi naštěstí stačí, obrovská úleva. Akorát mi přijde, že je ta zakládka na luku nějaká moc tenká a volná a ten šíp na ni těžký. Musím se ještě poradit.


Zároveň jsem porovnala délku starého šípu s tím novým, opravdu se to liší jen o ten palec, ale když jsem tak poměřovala, všimla jsem si na šípech označení... 1100... však jsem si objednávala 1300. Tak jsem zvědavá, jak tohle bude lítat. Fakt nevím, teď to ovšem nemám kde zkusit, protože na terči teprve pracuju. Pravděpodobně si zastřílím zase až v neděli, nechci si hned ty nové šípy začít ničit, kort když nevím, jak budou lítat.


A tak ten terč... před 14 dny jsem veškerý nashromážděný mirelon rozložila a nakupila do jedné poměrně souměrné hromady, zatížila jsem ji a nechala mirelon ležet, aby se co nejvíc narovnal. Celou dobu jsem se nějak neměla k tomu začít s tím pracovat, protože jsem pořád nebyla pevně rozhodnutá, jak budu postupovat. Nakonec jsem to včera rozsekla a začala si na tenké pláty mirelonu naznačovat fixou střed, ty největší dávám na půl, což budou pak nějaké 40 cm široké pláty, od těch původních užších pak budu odebírat taky jen těch 40 cm a co zbyde, tak to pak budu překládat přes sebe s dalšími užšími pláty, a nějak se to pokoušet zamotat do sebe. Objevila se tu i hromádka silnějších vrstev, takové mirelonové kapsy to jsou, o těch přemýšlím jako o budoucím potencionálním čtvercovém terči. Ale budu muset něčím zpevnit záda, předek i boky. To si nechám až na dýl.


↑ Největší hromada u bráchy na posteli.

Akorát se mi teď všude po pokojíčku, a hlavně u bráchy, válí hromádky mirelonu a než si na všem vyznačím 40 cm a rozřežu to, tak to bude trvat asi hodně dlouho. O smotání dohromady nemluvě, to bude taky fuška...


↑← V pozadí už mirelon s půlícími značkami, vpředu pak ty pevnější kapsy. ↑→ Ty nejširší co mám.

Myslím, že stačí, to důležité a s lukostřelbou související bylo řečeno, další článek nejspíš až v neděli. :)

Leslie
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama