Libichovský pohár 2015 - 2. kolo - 16.11.2014

16. listopadu 2014 v 16:40 | Leslie739 |  Lukostřelba
Uff, ještěže je tento víkend prodloužený, nejsem si nějak jistá, jestli bych byla schopná zítra normálně fungovat po dnešním propršeném (možná by se hodilo říct prochcaném) závodě v Libichově. Fakt, i na můj vkus, jakožto vkus člověka s kterým déšť normálně ani nehne, tohle bylo trochu moc. Doma jsem se s lukem schovávala při kdejaké minipřeháňce a dneska to byla zkouška pravdy. Přežila jsem já i luk, naštěstí. Když nad tím tak uvažuju, možná by mi nevadilo si to zopakovat. :)


Poprvé jsem do Libichova nejela na motorce, ale s dědou a babi, děda chtěl původně zajet za nějakým známým, ale nějak to nevyšlo, tak vzal i babičku a zatímco jsem si já užívala deštivého střílení, oni šli do Dobrovic/e (ukamenujte mě za špatné skloňování, kdo se v té Dobrovici má vyznat?) do muzea.

Já samozřejmě hrdě vybavena sadou nových šípů, aji novou tětivou. Pan Jelínek mi říkal, proč mi přišly šípy 1100 a ne 1300, jak bylo původně domluveno, a taky proč mi přišla dacronová tětiva místo fast flightové. Domluvil se na tom totiž s panem Vidímem z Prahy, že se o tom pobavili a dle zkušeností a znalostí mírně původní představu upravili. No hlavně, že to střílí, na můj vkus až moc dobře. Už se nebudu muset přizpůsobovat luku, juchů. :D
Každopádně se u toho stejně pořád moc krčím... ale když já se narovnám, tak přestřelím...

Po rozstřílení (deštivém) nám byla oznámena malá změna. Jelikož je nás prý už hodně, tak se nevejdeme na sedm terčů, tudíž byl jeden terč přidán a všem, kteří se zúčastnili minulého kola LP, bylo k tomu kolu připočteno 20 bodů, resp. 4x 5bodů. Takže jsem se z 79 bodů dostala na 99 (i když bych těch 20 bodů na 4 výstřely nedorovnala :D) a srovnala tak s body ze Sychrova na jaře, akorát s tím rozdílem, že na polovičním počtu střel, plus teda ty čtyři připočtený, no to je jedno, pořád je to zlepšení, což už bylo minule, ale tak... to je jedno. :D

Takže dneska osm zvířat. Začínali jsme, jakožto třetí skupina, na třetím zvířeti, což byl vlk, nebo něco na ten způsob (vždycky nedokážu přesně určit zvíře na třetím terči) a hned první střela za rovných deset bodů (pak dlouho dlouho nic a žádné desítky :D), ano, paradoxně jsem na dvou dalších zvířatech nastřílela krásné auty. To byl takový jelínek a krocan. Další terč, želva - myslela jsem si, že jsem ji netrefila, ale já jí prostřelila zbytek ocasu! Trochu termix. :D Byla hrozně daleko (na můj vkus) a zkrátka mi asi nikdo nevysvětlí, že by se normální želvě dal prostřelit krunýř... Po želvě byla zase lvice, tentokrát otočená na druhou stranu, té jsem dneska trochu prošpikovala nožku. Pak byl osmý přidaný terč, smradlavý a hlavně mrňavý skunk (nemám ráda malé terče). A na začátku trati byla ležící srna (kde málem Míra trefil kunu = sloupek) a na dvojce sova, kde jsme při prvním okruhu měli čtři lidi z šestičlenné skupiny úžasný a neuvěřitelný soustřel, samozřejmě, že těsně vedle té sovy...

Před vyhlášením jsem se ještě domlouvala s jedním pánem na tom, jestli bude chtít ty moje staré šípy nebo ne. Poměřili jsme je jen tak a ty moje jsou asi o cenťák a půl kratší, tak nevěděl a jeden si půjčil s tím, že ho vyzkouší a ozve se mi. Tak uvidíme, každopádně někdo dokonce našel i můj šíp, co jsem tam někde ztratila, když jsem tam byla poprvé, už chytil rez na hrotu, tak ho budu muset pořádně očistit.

A nakonec bylo vyhlášení. Každá kategorie si nacházela svoje vítěze a když přišlo na juniory... první místo, Johanka z Nymburka, druhé místo jeden ze dvou Jakubů, třetí místo ... prej že já, ale zapomněli mi na diplom napsat počet bodů. Dostala jsem gumi médi, kteří fakt přišli k chuti, už ani nevím, kdy jsem je měla naposledy. Každopádně si vůbec nevybavuju, kdy jsem naposledy stála na bedně, protože na ní stát neumím a nevím, co a jak se patří... zase trošku zmatky.

Ale jo, jsem ráda za těch 121 bodů, i za to, že jsem překonala původní plán, mít míň jak polovinu výstřelů za nula bodů, nejenže jsem se o jednu nulu vešla pod 14 nul, ale jelikož se přidali čtyři výstřely, tak jsem se dostala i dál za polovinu. Tudíž hlavní cíl splněn a spokojenost velká. :) Díky moc všem za super závod. :)

Leslie
 


Komentáře

1 Míla Míla | E-mail | 25. listopadu 2014 v 12:02 | Reagovat

Gratuluji :-)
Doteď jsem o sportu lukostřelby neslyšel, ale náhodou jsem narazil na tvůj blok, něco si přečetl a určitě mě to moc zaujalo, moc hezké články. :)

Btw: Nevlastníš náhodou jednu stránku/blog o knize Hraničářův učeň?

2 Míla Míla | E-mail | 25. listopadu 2014 v 12:40 | Reagovat

Aha, no, omlouvám se, už jsem si to tu trošku prošel a zorientoval se, koukám, že jsi kreativní, baví tě psát a jdeš si za svým. Musím uznat, že jsi mě překvapila, když se dívám, co jsi všechno napsala, vytvořila, myslím, že si to budu muset důkladněji projít, ale zatím opravdu musím zatleskat :)

3 Leslie739 Leslie739 | E-mail | Web | 25. listopadu 2014 v 19:06 | Reagovat

[1]: Děkuji. :)
Pokud tě lukostřelba zaujala, neváhej a zkus ji. ;) Dneska jsou střelnice prakticky v každém větším městě a lukostřelci jsou banda dobráků. :)
Nejvíc asi zjistíš z Lukostřelce.cz, v oblíbených odkazech.

[2]: Web o HU mám, jak vidno, tak jsi dospěl ke stejnému závěru také.
Jsem ráda, že překvapuju, děkuji moc. :) Snažím se teď, co mi síly stačí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama