Proč lukostřílím?

20. října 2015 v 18:37 | Leslie739 |  Lukostřelba
Spousta lidí nechápe mé nadšení, které se ubírá lukostřeleckým směrem, a tak se vám to v tomto článku pokusím v několika krátkých bodech osvětlit. :)
Ale ještě pro začátek pár důvodů, proč jsem se vůbec rozhodla o tom psát: dlouho tu zase nic nevyšlo a teď chystám článek o závodech, tak doufám, že si to pak přečte víc lidí a protože se to hodí k tématu týdne.


1. Lukostřelba je sice sport, ale pro mě hlavně relaxační prostředek, s lukem v ruce ode mě utíkají všechny problémy a starosti.

2. Můžu střílet, kdy se mi zachce. Nemusím se řídit časy tréninků, jako je tomu u většiny ostatních sportů. Zkrátka když přijdu ze školy a chce se mi střílet, tak popadnu luk, šípy a jdu střílet.

3. Lukostřelba je ohromná výzva pro člověka jako jsem já, tedy pro toho, kdo příliš neřeší techniku, ale radost ze střelby. Nikdy totiž nevím, jestli se trefím nebo ne. Nikdy nevím, jestli nějaký šíp ztratím nebo zničím. Nikdy nevím, jestli mě švihne tětiva do ruky. Nikdy nevím, jaký zvuk vydá luk při výstřelu a šíp při zásahu.

4. Střílet mohu sama, ale i s partnerem, záleží už jenom na tom, jak se dohodneme. Ale střílení ve dvou je vždycky o chlup lepší, protože přináší nové výzvy v podobě sázek, kdo se kam, dřív a líp strefí.

5. Všichni lukostřelci, které jsem poznala, jsou přátelští a milí lidé. Nenacházím v nich špatné lidské vlastnosti jako například aroganci, lhaní nebo nepřejícnost. Naopak jsou tito lidé tolerantní, vzájemně se respektují, dokáží uznat chybu svou i upozornit na chyby ostatních, poradí, pomohou a člověk si s nimi užije kopec zábavy.

6. Lukostřelců je málo a lukostřelecká komunita je tak poměrně uzavřená, ale každá nová tvář je s radostí vítána. Někteří lidé na nás koukají jako na podivíny s klackem v ruce, ale nevědí, o co přicházejí.

7. Lukostřeleckých závodů, klání a soutěží je poměrně málo, takže vždy je nějaká událost, na kterou se člověk těší dlouho dopředu.

8. Každý lukostřelec je originál, každý má jiný luk nebo jiné šípy, každý má svou techniku střelby, kterou si částečně přizpůsobil podle sebe.

9. Někteří lukostřelci jsou experimentátoři, snaží se vyrábět tradiční luky dle původních postupů, pokouší se vyrobit co nejlepší luky a šípy. Někteří si dokonce vyrábějí i své toulce a chrániče, někdo i dobové oděvy. A takoví lidé si zaslouží obrovskou míru obdivu. Ale ne každý lukostřelec může být zároveň lukařem, takových je velmi málo.

10. Lukostřelba mě nesmírně baví a naplňuje mě, svým způsobem mi naprosto změnila život, protože ke mně přivedla i spřízněnou duši.

A teď je to jen na vás. Pár otázek do diskuze. Co si myslíte o lukostřelbě vy? Zkoušeli jste někdy střílet z luku? Líbilo se vám to? Chtěli byste také lukostřílet? Nebo se snad sami lukostřelbě věnujete? Co vás k ní přivedlo?

Leslie739
 


Komentáře

1 María María | Web | 20. října 2015 v 19:15 | Reagovat

Musím se přiznat, že všechny sporty jdou tak nějak mimo mě, ale lukostřelba mě z nich míjí nejtěsněji, takže vůbec není vyloučeno,že mě v budoucnu taky chytne. :-)

2 šílená kokoska šílená kokoska | E-mail | Web | 20. října 2015 v 19:42 | Reagovat

Jak to tak popisuješ, vypadá to zajímavě :) ale myslím, že zůstanu u svých šachů :D :)

3 lisself lisself | Web | 20. října 2015 v 20:55 | Reagovat

Já chodím do lukostřeleckého kroužku na škole už asi od minulého školního roku a je to fakt super. Moje nejlepší rána je zatím tak centimetr od středu, ale až budu mít vlastní luk a ne školní, budu víc cvičit a snad se to ještě zlepší. Musím uznat, že je to ten nejlepší sport, kterého jsem se kdy chytla a taky jediný, který mi zůstal. Za to, že střílím může asi knížka Hraničářův učeň. Mám ji celou přečtenou česky a teď čtu první díl in English. od toho spisovatele jsem ještě četla Bratrstvo a to jsem pak měla období, kdy jsem o prázdninách furt vyřezávala lodičky z kůry a dodnes je mám douma.

4 Leslie739 Leslie739 | E-mail | Web | 20. října 2015 v 22:08 | Reagovat

[1]: Tak to tě předem vítám ve vzdušných vírech. :)

[2]: Tak mě šachy nikdy nebavily. :D

[3]: Tak lukostřelecký kroužek ti závidím, u nás na škole tahle možnost nebyla. Ale stejně jako tebe jsem se dostala k lukostřelbě přes HU. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama