Podruhé u Kýzla

22. prosince 2015 v 21:50 | Leslie739 |  Lukostřelba
Ahoj,
dneska jsme s přítelem byli znovu u mistra Kýzla, tentokrát už rovnou pro hotový luk. Nebude to moc dlouhý článek, jde mi jen o tu informaci, pro vás, i pro mě. :)


Do Teplic jsme přijeli těsně před čtvrtou hodinou, sluníčko už zapadalo. S sebou jsme měli i naše reflexy (SF Optimo + a Ragim Matrix), protože jsme se chtěli na něco zeptat a něco zkusit.

Pan Kýzl nás ve své dílničce opět přivítal s úsměvem na tváři. Oba jsme se hned samozřejmě rozhlíželi a hledali přítelův luk, oba jsme ho samozřejmě přehlédli. :D Ale pan Kýzl nás moc dlouho nenapínal a hned nám ho ukázal, natáhnul tětivu, předal šípy (26" palců je extrémně krátký, fakt že jo), a během tří minut jsme stáli už venku a přítel zkoušel střílet. A lítalo mu to solidně doleva. :D Nock se posunul o trochu výš a to byla jediná úprava, co se udělala. Přítel chtěl ještě změřit rychlost, ale bylo už šero a měřák to už nevzal, tak příště (asi na Novej rok :D).

Pak jsme změřili síly našich luků. Matrix měl mít 30 liber, ale měl 29 lbs, Optimo měl mít zase 24 lbs, ale měl 27 lbs, takže se nám potvrdil pocit, že je Optimo silnější. Dokonce jsme dostali vysvětlení. Luk má mít 66", ale po přeměření pan Kýzl zjistil, že má jen 64", tím pádem ramena silná 24 lbs s kratším středem jsou tužší, tudíž je třeba vykonati více síly pro jejich nátah, a v tom celém je ten háček.

U Matrixe pan Kýzl objevil křivé rameno a okamžitě se ujal srovnání - rameno tedy podlepil čtyřmi vrstvami tenké dýhy na jedné straně. A ještě příteli zamotal do tětivy tlumiče, a luk se tím okamžitě sklidnil jak beránek, ty tlumiče nám věnoval a ještě jeden pár k tomu, prý že se tyhle konkrétně nikomu nelíbí (a mně zrovna jo :D).

A jsem pěkně naočkovaná - uvažuju o vlastním novém luku. :D

A abyste věděli, cože za luk to přítel teď doma hýčká - jezdecký luk Rider, 56" dlouhý, 40 lbs na 28" nátah (cca 36 lbs na 26"), střed wenge, ramena jasan mořený pinií, povrch čirý laminát, otěrová ploška kost, koncovky fenolit. A šípy borovice, 26" dlouhé, terčový hrot, letky bronzový krocan, končík plastový.

To je zatím vše, ty Kýzlovy tajnosti, co nám zase prozradil, ponechám zahalené v tajemnu. :)

Hezké svátky vánoční
Leslie
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama