Propadácký dva déčko

4. ledna 2016 v 23:45 | Leslie739 |  Lukostřelba
Ahoj přátelé, na úvod snad jen nutno podotknout, že nemám šajnu koho to napadlo, že se po Novým roce vydáme na střelnici, každopádně ten dotyčnej teď asi tiše šoupe nohama, protože takovou kosu jste nezažili. (Upozornění: tento článek bude hodně chladný.)


Samozřejmě, že to byl hlavně nápad přítele, protože si chtěl osahat nového miláčka na delší distanc, ale přece ho tam nenechám jet samotnýho. A jelikož přítelův první luk by doma smutně ležel v peřiňáku, naverbovali jsme s sebou ještě bráchu přítele.

Když jsme se ale objednávali, netušili jsme, že bude 2D závůdek a ani že bude tak krásné mrazivé a větrné počasí, ale bohužel, již se stalo a celá naše trojka po půl druhé vylezla na střelnici z auta a začala se klepat zimou.

Místo toho, abychom první vyndali luky z auta, nabalili jsme na sebe každej kus oblečení, který se v autě našel. Já to akorát nevychytala s botama, když jsem totiž odjížděla k příteli, nemrzlo, a tak jsem chodila ještě v normálních botách, takže jsem pak měla nohy zmrzlý ještě dvě hodiny po příjezdu dom.

Nějak se nám teda podařilo vykopat z auta se vším všudy a objednat si u toho kafe a pak se postavit na palebnou čáru. Všichni jsme zvládli pár výstřelů (asi tak 30) a pak už naštěstí jakoby začal závod, ale nejdřív jsme zalezli do "vytopeného" zaplachtovaného přístřešku, kde jsme si rozebrali a podepsali bodovačky. A pak hurá zase do tý zimy.

Ta zima byla tak hnusná, že jsem střílela i s rukavicema, což já normálně nestřílím, protože luk se pak v ruce klouže. Zatímco přítel vybíral terč, na kterém začneme, já jsem jeho bráchovi vysvětlovala, jak funguje bodování a že boduje jeden ze skupiny a až po závodě dotyčný rozdá bodovačky ostatním. A kdo myslíte, že ty bodovačky schytal? Já! :)

Takže jsme začali na vlkovi, příčemž všechny terče byly na 18 metrů (dle Pepy). Pak byl jelen, tetřev, divočák, vlk 2, srnka a tetřev 2. (Poznámka: normálně na 18 metrů ani nestřílíme, protože toho nejsme v domácích podmínkách bezpečně dosáhnout.)

A teď k bodování, vzhledem k té příšerné zimě nám bylo víceméně ukradený nějaký bodování, šlo spíš o to, co nejrychleji odstřelit a běžet se schovat do teplejšího prostředí. První dvě kola se střílelo po jednom šípu, třetí kolo po kafi se šlo už po dvou šípech, protože bysme jinak asi umrzli.
No a jak nám všechny ty body byly ukradený, tak jsme ani moc nemířili, tudíž se nám bodovačky přeplnily nulama. A bylo nám to úplně jedno. Jestli se mi jednou povedla 10, třikrát 5 a jednou osmička, tak to bylo hodně. Fakt to stálo mimořádně za prd a zajímalo by mě, jak to proběhlo v ostatních skupinách, ale asi stejně mizerně, protože na webu se ještě ani neobjevily výsledky.

Takže doporučení pro příště, když mrzne, tak se vykašli na imaginární večeři a udělej si radši odvar ze sušených bylin (pro ty co nerozuměli - čaj).

Zdar a sílu při lukolovu!

Leslie
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama