Jednou si chci všechno znovu číst

27. července 2016 v 23:26 | Leslie739 |  Trochu mimo
Ahoj všici, po celkem dlouhý době (pár let už to bude) mě zaujalo téma týdne, a tak mi nezbývá nic jiného, než ten článek napsat, protože proto přece blogujem, abychom psali, nebo ne?


Možná si někdo vzpomene, že kdysi dávno na tento blog narazil, vypadal docela jinak a střídaly se tu články mnoha témat i rozsahů, dominovaly nudné zápisky všedních dnů, byly pokusy o "recenze", o povídky i o básničky, pár obrázků se tu taky objevilo, sem tam fotky, jeden čas (dokonce jako nečlen AK) jsem jim tam fušovala do jedné rubriky a často jsem si o sobě myslela bůh ví jaká "osobnost" nejsem. Osobnost sice jsem (to totiž každý z nás), ale opak byl, je a bude pravdou, protože jsem až moc chtivá a taky naivní, a tak jsem pár minut zpátky vytřeštila oči, když jsem si na hlavní stránce blogu všimla, že mě Standa hodil jako blog dne, no to je pro mě pocta. Sice jsem si to vždycky přála, ale když už tam jsem, tak jsem si uvědomila, že tam nepatřím a že si to nezasloužím. (Proto taky píšu tak trochu tento článek, jako kompenzaci.)

Ale pojďme tedy k srdci bígla... i když jsou z blogu všechny moje staré články smazané, všechny je mám kdesi v počítači zálohované, abych si je jednou mohla zpětně číst a říkat si, jaký jsem byla trdlo a jaký hlouposti jsem dokázala napsat a taky jaký pitomý pubertální myšlenky se mi honily hlavou, ono to jsou už nějaký čtyři roky, co tenhle blog "žije" a to mi bylo, vážení, sotva patnáct. Tím teda nechci tvrdit, že za ty čtyři roky obsah tohoto blogu nějak nabyl hodnotu, ale troufám si tvrdit, že píšu aspoň o chlup menší hlouposti. A nesnažím se ze sebe něco vydolovat za každou cenu, protože pak to fakt za nic nestojí. (A nejvíc mě štve, když mi hlavou proletí nějaký geniální slovo nebo slovní spojení a než dopíšu větu, tak z tý hlavy zase odletí, to totiž řádně naštve a zamrzí.)

A dneska to tu živořím hlavně kvůli tomu luku. Jsem totiž člověk, který pytlíkuje mnoho koníčků najednou a žádnej nedělá pořádně, nejspíš proto, že jsem ještě nenašla činnost, která mi opravdu půjde a v který budu "dobrá" a taky proto, že pokaždý mám náladu na něco jinýho, takže to aspoň kombinuju, protože kdybych si to sem nepsala, tak na to všechno asi zapomenu a nemám z toho nic. Někdy i uvažuju nad tím, jestli sem nepřihodit ještě nějakej další žánr článků, ale nevím, pak si zas říkám, že toho bude moc, nebo naopak bude málo toho druhýho, je to těžký rozhodování. Navíc deníček zas nezodpovědně vedu na jiným blogu, protože se mi to s tím lukem nechce kombinovat.

Vlastně mi svým způsobem jde pořád o to, na sebe upozornit a probít se až kamsi na vrchol, ale ještě nevím, čeho vrchol to má být. S tím mě napadá otázka, jestli jsem jediná, která chce být výrazná a slavná, ale nedaří se, nebo je nás takových hodně, ne-li většina - co se blogové sféry týče. A taky proč vlastně chci taková být? Možná je to nedostatkem uznání v realitě, nebo opravdu jen snaha si něco dokázat, že mám na víc? A ještě mě napadlo, proč se o to vlastně snažím ve virtuálním světě a v realitě sedím na zadku u počítače? Chtělo by to změnu.

Teď jste pravděpodobně svědky jednoho z mála článků psaných kompletně čistě od srdce a rovnou od zdroje myšlenek, moc často se to nestává a je třeba si toho vážit (z mé strany).
A když si to tak po sobě čtu, uvědomuju si, že píšu dost hovorově a též netuším, jestli to je dobře nebo ne, jestli by se neslušelo psát spisovně, ale co, čert to vem.

Tentokrát vaše Leslie děkujíc vám za tvorbu tohoto prostředí
 


Komentáře

1 tema-tydne tema-tydne | Web | 30. července 2016 v 2:27 | Reagovat

Taky jsem měla ještě starší blog na Tumblr, nebo jak se to jmenuje a všechny články si musela uložit, protože to bylo strašně líto pocit,že bych je ztratila, každý článek má pro mě význam :) Dávám tvůj článek( když se ti to téma tak pěkně po letech líbilo) :) do našeho výběru článků :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama